The Phoenix Project

DevOps üzleti szimuláció

Az azonos nevű könyv alapján készült The Phoenix Project egy üzleti szimulációs tréning, amely segítségül szolgál a DevOps alapok megértéséhez, valamint rámutat a bevezetés hibáira és sikertényezőire. Az 1 napos tréning során a résztvevők hasznosítható tudást szereznek, amely hosszútávon hatékonyabbá teszi munkájukat.
egér Görgessen a részletekért!
Probléma

Alap probléma a legtöbb szervezetnél

Annak ellenére, hogy a DevOps óriási előnyökkel jár a cégek számára, a legtöbb esetben a kulturális és viselkedésbeli problémák következtében a szoftver bevezetési projektek többnyire kudarcot vallanak.

Probléma

Bár a piacon már alapvető elvárás a gyors, minőségi és biztonságos szolgáltatásnyújtás, a legtöbb szervezet sajnos még most sem képes megfelelően kezelni az ehhez szükséges szervezeti változásokat. Nincsen rá felkészülve, az elméleti tréningeken elhangzottakat pedig nehezen képesek átültetni a gyakorlatba.

Ezt az űrt általában olyan technikai és szoftveres eszközökkel hidalják át, amelyek egyrészt nagyon drágák, másrészt nem hozzák meg az üzlet által elvárt eredményeket. A fő problémák azonban továbbra is megmaradnak.

Ebben segít a The Phoenix Project üzleti szimulációs tréning!

Ad

Mit nyújt az üzleti szimuláció

  • felgyorsítja a DevOps gondolkodásmód bevezetésének és megértésének folyamatát,
  • elérhetőbbé teszi az üzleti oldal elköteleződését (buy-in),
  • elősegíti a szervezeten belül az üzleti és ügyféltudatosságot,
  • javítja a fejlesztési és az üzemeltetési csapatok kommunikációját és együttműködését,
  • összehasonlíthatóvá teszi a tradicionális és az agilis munkamódszereket,
  • olyan, a működést segítő eszközöket ismertet meg a résztvevőkel, amelyeket szinte azonnal és haszonnal alkalmazhat (Kanban tábla, Lean alapok, a kötöttségek elmélete),
  • azonosíthatóvá teszi a fejlesztendő területeket, amelyek a szervezet sikeréhez elengedhetetlenül szükségesek,
  • útmutatást ad a vállalat digitális transzformációjának eredményes megvalósításához.

A vállalati szimuláció háttere

Gene Kim, Kevin Behr és George Spafford The Phoenix Project című briliáns regénye rámutat, hogy egy képzeletbeli cég hogyan szembesül a fejlesztői és az üzemeltetői oldalon meglévő, sokszor egymással szemben álló kihívásokkal, és hogyan sikerül a DevOps alapelvei mentén felülkerekednie azokon, ezáltal jelentős javulást és üzleti eredményeket elérve. Ez a szimuláció teljes egészében a könyv alapjaira épül, úgy, hogy ezáltal Ön is megtapasztalhassa a történtek dinamikáját.

Az alaptörténet

A Parts Unlimited társaság bajba kerül, mert a megjelenő újságcikkek felfedik a cég gyenge üzleti teljesítményét. Egyetlen esélyük a The Phoenix Project megvalósítása, amellyel a társaság újra versenyképessé és nyereségessé tehető. A projekt az IT és az üzlet átformálását teszi lehetővé, amelynek sikeressége igen nagy haszonnal bír majd a kiskereskedelmi üzletág mindennapjaira. Hatalmasok a lemaradások a projektekben és a napi szintű üzemeltetésben, valamint a csúszások az üzlet számára elengedhetetlen funkciók fejlesztésében.

Tréner

A feladat

Az Ön csapatának különböző szerepkörei lesznek a Parts Unlimited cégen belül az üzleti oldal, illetve az IT oldal részről is. Az üzleti szimuláció során javalatokat tehet a fejlesztésekre, a problémák kezelésére, alkalmazások készítésére, valamint irányíthatja kollégáit, annak érdekében, hogy az elvárt fejlesztések időben elkészüljenek és a hibák elháruljanak.

A legnagyobb kihívás a DevOps alapelvek alkalmazása ebben a komoly üzleti szimulációban. A négy forduló során IT problémákkal és üzleti projektekkel kell megbirkóznia, valamint biztosítania kell, hogy a The Phoenix Project időben befejezésre kerüljön. Ám legyen óvatos, hiszen az üzleti oldal újabbnál újabb ötleteivel, igényeivel igyekszik befolyásolni a fejlesztők munkáját és eltéríteni a rendelkezésre álló erőforrásokat az eredetileg megtervezett feladatoktól.

Kinek ajánljuk a szimulációs tréninget?

HR vezetők részére...

  • akik feladatul kapták a digitális transzformációt és szeretnének tisztábban látni a témában.

Vállalat igazgatók, cégvezetők, ügyvezetők részére...

  • akik érteni szeretnék, mi történik manapság a vezető vállalatok informatikai területein (fejlesztés, üzemeltetés);
  • akik kíváncsiak az agilis szoftverfejlesztés munkafolyamataira – az igények születésétől egészen a kész termék elkészüléséig;
  • akik szeretnének sokkal agilisabban működni és megérteni a jelenlegi és jövőbeni működési trendeket;
  • akik már az Y generációval dolgoznak együtt és elő kívánják segíteni a sikerességüket, ezáltal a cégük kiemelkedő teljesítményét;
  • akik szeretnének egyaránt válaszokat találni a digitális transzformáció szervezeti és informatikai kérdéseire.

Informatikai igazgatók és vezetők részére...

  • akik szeretnének a tradicionális munkamódszerekről egy, a világ vezető cégei által sikeresen alkalmazott módszertan használatára áttérni;
  • akik megakadtak az ITIL bevezetéssel és szeretnének az agilis szolgáltatásmenedzsment irányába elindulni;
  • akik éppen a DevOps utazásuk előtt állnak és szeretnének áttekintést kapni a bevezetés nehézségeiről és sikertényezőiről.

Szeretne részt venni a The Phoenix Project üzleti szimulációs tréningen?

Akkor küldje el ajánlatkérését, és munkatársaink személyre szabott egyedi megoldással keresik fel Önt.

The Phoenix Project